Рейтинг:
0.0
Минало събитие

"Танцът Делхи"

... прочети още ТАНЦЪТ ДЕЛХИ от ИВАН ВИРИПАЕВ ГОЛЯМА СЦЕНА Постановъчен екип: режисура: Галин Стоев драматург: Светлана Панчева сценография: Никола Тороманов костюми: Елица Георгиева музика: Емилиян Гацов – Елби С участието на: Владимир Карамазов, Елена Телбис, Радена Вълканова, Радина Кърджилова, Светлана Янчева, София Бобчева Какво да правим със страданието на света, което обвива планетата и не може да се пробие на по-горно ниво; какво става с нас, когато се включим в тази програма на възпроизвеждане на страдание; каква би била ролята на изкуството, която да алхимизира страданието, създавайки нова реалност; любов, смърт, загуба… и всичко това е много смешно. „Танцът Делхи“ е поредица от 7 еднакви пиеси, за които авторът настоява, че нямат нищо общо помежду си. Танцът Делхи“ е част от по-големи търсения на Вирипаев, свързани с „идеята да разчисти пространство, в което западната гледна точка, философия и морал се срещат с източната“. По думите на Стоев формата на пиесата е „телевизионен реализъм“ и „на моменти прилича на ситком, на телевизионен сериал“. Съчетанието между формата и съдържанието е „изключително смешно – на моменти звучи абсурдно, на моменти страшно“.

14 февруари 2020 от 19:00ч.
София  · 
Народен театър "Иван Вазов" - София (ул. "Дякон Игнатий" 5)
изминало
ТАНЦЪТ ДЕЛХИ
от ИВАН ВИРИПАЕВ
ГОЛЯМА СЦЕНА

Постановъчен екип:
режисура: Галин Стоев
драматург: Светлана Панчева
сценография: Никола Тороманов
костюми: Елица Георгиева
музика: Емилиян Гацов – Елби
С участието на:
Владимир Карамазов, Елена Телбис, Радена Вълканова, Радина Кърджилова, Светлана Янчева, София Бобчева

Какво да правим със страданието на света, което обвива планетата и не може да се пробие на по-горно ниво; какво става с нас, когато се включим в тази програма на възпроизвеждане на страдание; каква би била ролята на изкуството, която да алхимизира страданието, създавайки нова реалност; любов, смърт, загуба… и всичко това е много смешно.

„Танцът Делхи“ е поредица от 7 еднакви пиеси, за които авторът настоява, че нямат нищо общо помежду си.

Танцът Делхи“ е част от по-големи търсения на Вирипаев, свързани с „идеята да разчисти пространство, в което западната гледна точка, философия и морал се срещат с източната“. По думите на Стоев формата на пиесата е „телевизионен реализъм“ и „на моменти прилича на ситком, на телевизионен сериал“. Съчетанието между формата и съдържанието е „изключително смешно – на моменти звучи абсурдно, на моменти страшно“.
Прочети още
София, ул. "Дякон Игнатий" 5

Телефон: Билетни каси: 02/8119 227, 02/8119 259

Цена

от 10.00 лв. до 30.00 лв.

Времетраене

135 минути

Дата на актуализация:
04.10.2021г.
Преглеждания:
485 бр.
Преглеждания последните 30 дена:
1 бр.

Оферти за събития и забавления наблизо

Спектакълът "Разговори с мама" на 23 Юли, в Театър 199
4 бр. 88:88:88 3 бр. Оферта от Grabo.bg
Валидност на ваучера:
23 Юли 2025 (Сряда)
Към офертата
Четири стихийни актриси с ИКАР 2016 в емблематичния спектакъл "Театър, любов моя!" от Валери Петров - на 3 Юли, в Театър 199
13 бр. 88:88:88 4 бр. Оферта от Grabo.bg
Валидност на ваучера:
3 Юли 2025 (Четвъртък)
Към офертата
Концерт-спектакълът "Съкровения с Орлин Горанов" на 9 Юли, в Театър "Сълза и смях"
27 бр. 13 бр. 11 бр. Оферта от Grabo.bg
Валидност на ваучера:
9 Юли 2025 (Сряда)
Към офертата

Коментари

Коментирай 1000 символа

Изминали събития наблизо

вт, 17 дек 2024 от 19:30
София Преглеждания 452
Минало събитие
ср, 11 дек 2024 от 20:00
София Преглеждания 1246
Минало събитие
пт, 06 дек 2024 от 20:00
София Преглеждания 5075
Минало събитие
ср, 27 ное 2024 от 19:00
София Преглеждания 261