Рейтинг:
0.0
Минало събитие

Спектакъл "Бродски/Баришников"

... прочети още Михаил Барашников идва в България със спектакъла “Бродски/Баришников” Изключителният балетист и хореограф ще гостува с нашумялата постановка “Бродски/Баришников” на 19 и 20 януари на сцената на Софийската опера и балет. От 2015 г. моноспектакълът обикаля световните сцени, играе се с нестихващ успех, а билетите се разпродават за броени часове. “Тази постановка е специален момент в моя живот - преход от балетната игра към театъра”, споделя Баришников. Въздействащата му игра се допълва със записа с оригиналния глас на нобеловия лауреат - Бродски. „За мен България е много скъпа”, казва Баришников. По думите му от тук тръгва световната му кариера, защото през 1966 г. участва в Международния балетен конкурс - Варна, на който печели златен медал. Световноизвестният балетист, актьор и хореограф е един от най-забележителните двигатели на съвременната култура. Името му се нарежда до имената на знаменитите Рудолф Нуреев и Вацлав Нижински. Днес е на 70 г. и не спира да изненадва милионите си почитатели. Йосиф Бродски, роден 1940 г., е руски поет, носител на Нобелова награда за литература през 1987г. През 60-те год. е осъден на заточение, а през 1972 г. е изгонен от Съветския съюз. Живее в САЩ, преподава литература в американски университети. Умира 1996 г. в Ню-Йорк, а тялото му е погребано във Венеция. Латвиецът Алвис Херманис се налага на европейските сцени като един от най-интересните съвременни режисьори. Продукциите му получават световно признание и се търсят на най-сериозните международни театрални фестивали. Представлението ще се играе на руски език със субтитри на български. Продължителност: 90 мин.

19 януари 2019 от 19:30ч.
София  · 
Национална опера и балет - София (Национална опера и балет)
изминало
20 януари 2019 от 19:30ч.
София  · 
Национална опера и балет - София (Национална опера и балет)
изминало
Михаил Барашников идва в България със спектакъла “Бродски/Баришников”

Изключителният балетист и хореограф ще гостува с нашумялата постановка “Бродски/Баришников” на 19 и 20 януари на сцената на Софийската опера и балет. От 2015 г. моноспектакълът обикаля световните сцени, играе се с нестихващ успех, а билетите се разпродават за броени часове.
“Тази постановка е специален момент в моя живот - преход от балетната игра към театъра”, споделя Баришников. Въздействащата му игра се допълва със записа с оригиналния глас на нобеловия лауреат - Бродски.

„За мен България е много скъпа”, казва Баришников. По думите му от тук тръгва световната му кариера, защото през 1966 г. участва в Международния балетен конкурс - Варна, на който печели златен медал.
Световноизвестният балетист, актьор и хореограф е един от най-забележителните двигатели на съвременната култура. Името му се нарежда до имената на знаменитите Рудолф Нуреев и Вацлав Нижински. Днес е на 70 г. и не спира да изненадва милионите си почитатели.

Йосиф Бродски, роден 1940 г., е руски поет, носител на Нобелова награда за литература през 1987г. През 60-те год. е осъден на заточение, а през 1972 г. е изгонен от Съветския съюз. Живее в САЩ, преподава литература в американски университети. Умира 1996 г. в Ню-Йорк, а тялото му е погребано във Венеция.

Латвиецът Алвис Херманис се налага на европейските сцени като един от най-интересните съвременни режисьори. Продукциите му получават световно признание и се търсят на най-сериозните международни театрални фестивали.

Представлението ще се играе на руски език със субтитри на български.
Продължителност: 90 мин.
Прочети още
София, бул. "Дондуков" 30, ул. "Врабча" 1

Телефон: Централа: 02 987 7011; 02 800 6444; Билетна каса: 02 987 1366

Цена

от 0.00 лв. до 0.00 лв.
от 0.00 € до 0.00 €

Времетраене

90 минути

Сподели това събитие:
Източник:
Дата на актуализация:
19.11.2018г.
Преглеждания:
307 бр.
Преглеждания последните 30 дена:
1 бр.

Оферти за събития и забавления наблизо

Класиката "Дон Кихот" по Мигел де Сервантес - на 25 Ноември, в Младежки театър
Валидност на ваучера:
25 Ноември 2025 (Вторник)
Към офертата
Постановката "Арт" на 25 Ноември, на Камерна сцена в Младежки театър "Николай Бинев"
Валидност на ваучера:
25 Ноември 2025 (Вторник)
Към офертата
Тъфтинг уъркшоп - създаване на килими
4 бр. 4 бр. 58 бр. Оферта от Grabo.bg
Валидност на ваучера:
от 17 Май до 2 Януари 2026г.
Към офертата

Коментари

Коментирай 1000 символа

Изминали събития наблизо

вт, 17 дек 2024 от 19:30
София Преглеждания 489
Минало събитие
ср, 11 дек 2024 от 20:00
София Преглеждания 1308
Минало събитие
пт, 06 дек 2024 от 20:00
София Преглеждания 5145
Минало събитие
ср, 27 ное 2024 от 19:00
София Преглеждания 298