Рейтинг:
0.0
Времето в Пловдив

Днес, 03 ное.

18° 15°C разкъсана облачност

Утре, 04 ное.

11° 15° 15°C слаб дъжд

Сряда, 05 ное.

12° 11°C слаб дъжд

Четвъртък, 06 ное.

14° 13°C разкъсана облачност

Петък, 07 ное.

10° 12° 12°C слаб дъжд

Събота, 08 ное.

10° 14° 14°C предимно облачно

Неделя, 09 ное.

11° 15° 14°C облачно
Покажи още от времето
Минало събитие

Концерт-спектакъл "Български свят" на Красимир Аврамов

... прочети още Необятното пътешествие на духа, което Античния театър в Пловдив сам по себе си предлага, ще придобие още по-вълнуващо звучене, благодарение на всепризнатия талант на Краси Аврамов, който ще постави в пределите на едно от най-емблематичните места у нас своя концерт-спектакъл "Български свят". Заедно с Човека глас, който има световна музикална кариера, на сцената ще излязат 120 артисти, за да изпълнят в друг прочит неговите песни, както и съвсем новите му творби - общо 18 композиции. В концерта ще участват Пловдивска Филхармония с диригент Димитър Косев, балета на Държавен Музикален театър, Хорът на Пловдивските момчета, изпълнители от "Филип Кутев", гости от Япония - тайко барабанисти Такуя и световната цигуларка Карен Бригс, позната от концертитите на Яни от Акрополис. "Знам, че още говорят за концерта ми "Мълчаливи гласове", който беше заснет и излъчен по БНТ през 1998 година, затова вярвам, че 25 години по-късно хората от публиката ще дойдат някои с децата си, други - с внуците си. С този концерт искам да надградя себе си. Вълнувам се - това ще бъде сбъдната мечта", казва певецът, който е и режисьор, и продуцент на спектакъла. Водещ ще бъде актьорът Ники Сотиров, аранжиментите на песните са дело на Румен Бояджиев - младши и Добромир Кисьов. Бандата, която ще свири през специалната вечер, обещаваща да се превърне в едно наистина незабравимо преживяване, ще бъде съставена от най-добрите музиканти в страната, събрани и ръководени от пианиста Калин Жечев. "България е един цял свят, който може да предложи много на остатъка от планетата. Едно от най-големите му богатства е музиката, съхранила нашата култура и дух през вековете. В проекта се включват редица международни музиканти, които се обединяват в изкуство, противопоставящо се на обезпокоителния образ, придобит от човечеството през последните години, заставайки срещу агресията, алчността и жестокостта", казва още Краси Аврамов.

11 септември 2020 от 20:00ч.
Пловдив  · 
Античен театър - Пловдив (ул. "Цар Ивайло" 4)
изминало
13 септември 2023 от 20:30ч.
Пловдив  · 
Античен театър - Пловдив (ул. "Цар Ивайло" 4)
изминало
Необятното пътешествие на духа, което Античния театър в Пловдив сам по себе си предлага, ще придобие още по-вълнуващо звучене, благодарение на всепризнатия талант на Краси Аврамов, който ще постави в пределите на едно от най-емблематичните места у нас своя концерт-спектакъл "Български свят". Заедно с Човека глас, който има световна музикална кариера, на сцената ще излязат 120 артисти, за да изпълнят в друг прочит неговите песни, както и съвсем новите му творби - общо 18 композиции.

В концерта ще участват Пловдивска Филхармония с диригент Димитър Косев, балета на Държавен Музикален театър, Хорът на Пловдивските момчета, изпълнители от "Филип Кутев", гости от Япония - тайко барабанисти Такуя и световната цигуларка Карен Бригс, позната от концертитите на Яни от Акрополис.

"Знам, че още говорят за концерта ми "Мълчаливи гласове", който беше заснет и излъчен по БНТ през 1998 година, затова вярвам, че 25 години по-късно хората от публиката ще дойдат някои с децата си, други - с внуците си. С този концерт искам да надградя себе си. Вълнувам се - това ще бъде сбъдната мечта", казва певецът, който е и режисьор, и продуцент на спектакъла.

Водещ ще бъде актьорът Ники Сотиров, аранжиментите на песните са дело на Румен Бояджиев - младши и Добромир Кисьов. Бандата, която ще свири през специалната вечер, обещаваща да се превърне в едно наистина незабравимо преживяване, ще бъде съставена от най-добрите музиканти в страната, събрани и ръководени от пианиста Калин Жечев.

"България е един цял свят, който може да предложи много на остатъка от планетата. Едно от най-големите му богатства е музиката, съхранила нашата култура и дух през вековете. В проекта се включват редица международни музиканти, които се обединяват в изкуство, противопоставящо се на обезпокоителния образ, придобит от човечеството през последните години, заставайки срещу агресията, алчността и жестокостта", казва още Краси Аврамов.
Прочети още
Пловдив, ул. "Цар Ивайло" 4

Телефон: 032 621 040

Цена

от 30.00 лв. до 60.00 лв.
от 15.34 € до 30.68 €

Сподели това събитие:
Източник:
Подходящо:
За възрастни
Дата на актуализация:
09.06.2023г.
Преглеждания:
651 бр.
Преглеждания последните 30 дена:
1 бр.

Оферти за събития и забавления наблизо

Светът на цветовете: Вълшебно арт изживяване
2 бр. 2 бр. 49 бр. Оферта от Grabo.bg
Валидност на ваучера:
от 9 Април до 11 Декември 2025г.
Към офертата
Atlas Kids -50%
Светът на цветовете: Вълшебно арт изживяване
2 бр. 217 дни 2 бр. 49 бр. Оферта от Grabo.bg
Цена:
59.00лв 118.00лв
30.17€ 60.33€
Приказен свят на безкрайни игри: 90 минути забавление в детски център
2 бр. 1 бр. 14 бр. Оферта от Grabo.bg
Валидност на ваучера:
от 16 Октомври до 19 Декември 2025г.
Към офертата
Коледна фотосесия в автентичен български костюм
Валидност на ваучера:
от 1 Ноември до 15 Януари 2026г.
Към офертата

Коментари

Коментирай 1000 символа

Изминали събития наблизо

Минало събитие
чт, 05 дек 2024 от 20:00
Пловдив Преглеждания 5139
Минало събитие
чт, 10 окт 2024 от 19:00
Пловдив Преглеждания 326
Минало събитие
пт, 27 сеп 2024 от 19:00
Пловдив Преглеждания 1384
Минало събитие
ср, 25 сеп 2024 от 20:00
Пловдив Преглеждания 1306