Рейтинг:
0.0
Времето в София

Днес, 11 авг.

20° 37° 37°C ясно небе

Утре, 12 авг.

19° 34° 32°C ясно небе

Сряда, 13 авг.

18° 34° 32°C ясно небе

Четвъртък, 14 авг.

16° 33° 30°C ясно небе

Петък, 15 авг.

17° 33° 30°C ясно небе

Събота, 16 авг.

16° 32° 30°C ясно небе

Неделя, 17 авг.

16° 32° 29°C ясно небе
Покажи още от времето
Минало събитие

"Един Джаз ден"

... прочети още Талантливи вокалисти от цялата страна ще музицират с някои от най-значимите джаз музиканти и ще усвояват с публиката нови знания за изкуството във второто издание на „Един джаз ден“. Събитието ще се проведе при вход свободен на 19 юни от 11 до 21 ч. на Лятната естрада в Борисова градина. Организатор е Даниела Станкова – основател и директор на Училище за певци D Stars, чиито възпитаници ще излязат на сцената заедно с ученици от НМУ „Любомир Пипков“ (гр. София), НУМТИ „Добрин Петков“ (гр. Пловдив), НУИ „Добри Христов“ (гр. Варна) и НУИ „Панайот Пипков“ (гр. Плевен). Те ще изпълнят емблематични песни от българската поп и джаз музика, както и бележити джаз стандарти в четири концерта в съпровода на Самуел Ефтимов – пиано, Александър Логозаров – китара, Даниеле Феббо – контрабас, Атанас Попов – ударни, Тодор Бакърджиев – тромпет, и Арнау Гарофе – саксофон. В концертите ще се включи и Бигбенд на НМА „Проф. Панчо Владигеров“ с диригент Михаил Йосифов и гости Велислав Стоянов – тромбон, и Иван Йорданов – саксофон. Четирите концерта са с различна тематика и ще се проведат от 11 ч., 14 ч., 18 ч. и 19:30 ч. Три работилници са част от програмата на „Един джаз ден“. С импровизираното музициране stomp ученици и публика ще запознае Самуел Ефтимов, по вокалната импровизация с тях ще работи Павел Терзийски, а в техниката на суинг танците ще обучават Lindy Hop Bulgaria. В „Един джаз ден“ през тази година ще участват над 100 музиканти. Събитието се осъществява с подкрепата на Столична община - Столична програма „Култура“, а медиен партньор отново е Jazz FM радио. ПРОГРАМА: 11:00 - 12:30 – „Джаз палитра“ – концерт с подбрани пиеси в различни стилове на джаза от български и чужди автори 12:45 – 13:45 – Работилница за импровизирано музициране stomp със Самуел Ефтимов 14:00 - 15:00 – „Да суингираме заедно“ – вокални суинг интерпретации 15:15 - 16:15 – Работилница по вокална импровизация с Павел Терзийски 16:30 - 17:30 – Работилница за суинг танци с Lindy Hop Bulgaria 18:00 - 19:00 – „Ах, този суинг“ – концерт с любими пиеси със специалното участие на бигбенда на НМА „Проф. Панчо Владигеров“ с диригент Михаил Йосифов и гости Вили Стоянов – тромбон, и Иван Йорданов – саксофон, и танцьорите от Lindy Hop Bulgaria 19:30 - 21:00 – „Jazz night“ – концерт със селекция от най-доброто в джаза със специалното участие на бигбенда на НМА „Проф. Панчо Владигеров“ с диригент Михаил Йосифов и гости Велислав Стоянов – тромбон, Иван Йорданов – саксофон и танцьорите от Lindy Hop Bulgaria Вход: СВОБОДЕН

04 април 2020
София  · 
Зала за събития "В парка" - София (пл. "България" №1 ("Малкото НДК"))
изминало
27 юни 2021 от 11:00ч.
изминало
19 юни 2022 от 11:00ч.
изминало
Талантливи вокалисти от цялата страна ще музицират с някои от най-значимите джаз музиканти и ще усвояват с публиката нови знания за изкуството във второто издание на „Един джаз ден“.

Събитието ще се проведе при вход свободен на 19 юни от 11 до 21 ч. на Лятната естрада в Борисова градина. Организатор е Даниела Станкова – основател и директор на Училище за певци D Stars, чиито възпитаници ще излязат на сцената заедно с ученици от НМУ „Любомир Пипков“ (гр. София), НУМТИ „Добрин Петков“ (гр. Пловдив), НУИ „Добри Христов“ (гр. Варна) и НУИ „Панайот Пипков“ (гр. Плевен). Те ще изпълнят емблематични песни от българската поп и джаз музика, както и бележити джаз стандарти в четири концерта в съпровода на Самуел Ефтимов – пиано, Александър Логозаров – китара, Даниеле Феббо – контрабас, Атанас Попов – ударни, Тодор Бакърджиев – тромпет, и Арнау Гарофе – саксофон. В концертите ще се включи и Бигбенд на НМА „Проф. Панчо Владигеров“ с диригент Михаил Йосифов и гости Велислав Стоянов – тромбон, и Иван Йорданов – саксофон. Четирите концерта са с различна тематика и ще се проведат от 11 ч., 14 ч., 18 ч. и 19:30 ч.

Три работилници са част от програмата на „Един джаз ден“. С импровизираното музициране stomp ученици и публика ще запознае Самуел Ефтимов, по вокалната импровизация с тях ще работи Павел Терзийски, а в техниката на суинг танците ще обучават Lindy Hop Bulgaria.

В „Един джаз ден“ през тази година ще участват над 100 музиканти.

Събитието се осъществява с подкрепата на Столична община - Столична програма „Култура“, а медиен партньор отново е Jazz FM радио.

ПРОГРАМА:

11:00 - 12:30 – „Джаз палитра“ – концерт с подбрани пиеси в различни стилове на джаза от български и чужди автори
12:45 – 13:45 – Работилница за импровизирано музициране stomp със Самуел Ефтимов
14:00 - 15:00 – „Да суингираме заедно“ – вокални суинг интерпретации
15:15 - 16:15 – Работилница по вокална импровизация с Павел Терзийски
16:30 - 17:30 – Работилница за суинг танци с Lindy Hop Bulgaria
18:00 - 19:00 – „Ах, този суинг“ – концерт с любими пиеси със специалното участие на бигбенда на НМА „Проф. Панчо Владигеров“ с диригент Михаил Йосифов и гости Вили Стоянов – тромбон, и Иван Йорданов – саксофон, и танцьорите от Lindy Hop Bulgaria
19:30 - 21:00 – „Jazz night“ – концерт със селекция от най-доброто в джаза със специалното участие на бигбенда на НМА „Проф. Панчо Владигеров“ с диригент Михаил Йосифов и гости Велислав Стоянов – тромбон, Иван Йорданов – саксофон и танцьорите от Lindy Hop Bulgaria

Вход: СВОБОДЕН
Прочети още
София, пл. "България" №1 ("Малкото НДК")

Телефон: 0886 694 422

Цена

Вход свободен

Сподели това събитие:
Източник:
Още за събитието:
Подходящо:
За семейства
За младежи
За възрастни
Дата на актуализация:
14.06.2022г.
Преглеждания:
521 бр.
Преглеждания последните 30 дена:
2 бр.

Оферти за събития и забавления наблизо

Незабравимо музикално пътешествие с Невена Цонева и Баш Бенд в турнето "Заедно" - на 10 Октомври, в Кино "Люмиер"
96 бр. 89 бр. 29 бр. Оферта от Grabo.bg
Валидност на ваучера:
10 Октомври 2025 (Петък)
Към офертата
Концерт-спектакълът на Стефан Митров "Ще ти говоря за любов" на 11 Ноември в Кино Люмиер
21 бр. 20 бр. 31 бр. Оферта от Grabo.bg
Валидност на ваучера:
11 Ноември 2025 (Вторник)
Към офертата
Концертът "Рени и приятели: Живот на сцена" на 11 Ноември, в Зала 1 на НДК
46 бр. 50 бр. 50 бр. Оферта от Grabo.bg
Валидност на ваучера:
11 Ноември 2025 (Вторник)
Към офертата

Коментари

Коментирай 1000 символа

Изминали събития наблизо

вт, 17 дек 2024 от 19:30
София Преглеждания 472
Минало събитие
ср, 11 дек 2024 от 20:00
София Преглеждания 1271
Минало събитие
пт, 06 дек 2024 от 20:00
София Преглеждания 5101
Минало събитие
ср, 27 ное 2024 от 19:00
София Преглеждания 280